19 Şubat 2014

Canımın Lukapu'su

Ece, şu ana kadar tartışmasız başımıza gelen en güzel şey:)

Ve eşim Lukapu'da onun doğum hikayesini anlatan çok güzel bir fotokitap hazırlamıştı. Hala her elime aldığımda çok duygulanıyorum ve  her dakikasını tekrar yaşıyorum:)

Biz Canımız Ece'mizin Lukapu'sunu hazırlarken hikayesine taa en baştan yani onun varlığını öğrendikten sonra birlikte ilk çekildiğimiz fotoğraf ile başlamıştık. Hamile olduğumu öğrendiğimin ertesi sabahı Bansko'ya kayağa gidecektik. Ve ben tabi ki, kayakları bırakıp yine de oraya gittim ve sonra farkettik ki ilk fotomuzda orada çekilmiş olmuş. Aşağıda ki ilk kare kitabın kapağı, yanındaki de ilk fotografımız:)


Evet fotokitabımız ilk sayfası bu fotoğraf ile başlayıp, hamile iken birlikte gezdiğimiz yerleri, hatta Roma'dan ona attığımız ilk kartı, odası ve onun için yaptığımız hazırlıkları, eşim ve sevdiklerimizle birlikte hamile fotoğraflarımı, yeğenim Gökalp'in şaşkınlıkla göbeğimi sevmesini,


hastanede doğum öncesi heyecanlı dakikaları ve doğumhanedeki o muhteşem ilk kareleri, sonra bizi ziyarete gelenleri, eve gidişimiz ve yine mutluluğumuzu paylaşan sevdiklerimizle unutulmaz anlarımızı anlatan harika bir kitap oldu.


İşte size hikayemizi kitaptan bu sayfalar ile paylaşmak istedim. Bize gelirseniz kitabı elinize de tutuştururum o ayrı:)

Bu fotokitabı hazırlamak çok kolay oldu,  herkes yapabilir. Kısaca, bilgisayarınıza bir program indiriyorsunuz, hangi ebatta kitap yapacağınızı seçiyorsunuz ve hazır şablonlar ile fotoğraflarınızı istediğiniz gibi yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, üzerine yazı yazabiliyor ve taslaktaki şekil ve ikonlardan ekleyerek süsleyebiliyorsunuz:)) Sadece, iki sayfayı kaplayan fotoğraf koyarken dikkatli seçim yapmanızı öneririm, kitap ciltlenirken doğal olarak ortada bir kısım içeri de kalıyor, fotoğrafta önemli bir kısmın oraya gelmemesini sağlayın.

Fotokitap nasıl hazırlanır detaylarını Lukapu'nun şu sayfasında görebilirsiniz!

İşte biz bu kitabımızla birde Lukapu'nun 'Canımın Lukapusu' kampanyasına katıldık. Yapılması gereken tek şey Canınızın ve Lukapu kitabınızın fotoğrafını instagram, twitter veya facebook gibi sosyal medyada #caniminlukapusu etiketi ile paylaşmaktı. Her ay kazanan talihli yine Lukapu'nun seçtiği profesyonel bir fotoğrafçıdan ailece çekim kazanıyordu. Benim gibi sosyal medya da sürekli fink atan bir anne bunu kaçırır mı dersiniz? Tabi ki hayır:))

Hemen şu fotoğraflarımızı sosyal medyada paylaştım ve bende yarışmaya katıldım ve her ay kazananları heyecanla takip etmeye başladım:)Ve beklemelerim boşa çıkmadı; tam doğumgünü haftamda kazananın ben olduğum açıklandı, bundan daha iyi bir hediye olabilir miydi? Cok mutluydum:))
Daha sonra fotoğraflarımızı Dilara Demirtaş'ın çekeceği açıklandı ve websitesine girince kendimi kaybettim, hepsi harikaydı ve heyecanla onunla buluşacağımız günü beklemeye başladım. Bu yazı şu haliyle bile çok uzun oldu onu ayrı bir yazıda anlatmaya karar verdim:)) devamı gelecek...

LUKAPU ailesine buradan hem harika zamanlamaları, hem de bu unutulmaz hediyeleri için ailem adına çok çok teşekkür ediyorum ve sevgilerimizi yolluyorum!

Ve özel bir teşekkürde bana bu yarışmayı haber veren arkadaşım Hatice'ye, çok sağol cnm:)))

1 yorum:

bAhAr dedi ki...

Lukapu ile bu kampanyaya hep katılmak istedim bana nasılsa çıkmaz diye hep erteledim.Ben de en kısa zamanda katılayım bari.Harika resimler olmuş.Ece zaten müthiş profesyonellerle birleşince ortaya bu güzellikler çıkmış.Ben çok beğendim :)