1 Şubat 2012

Anne-kız iş başında

Buzdolabı süslerini incelerken:)

Ece, cuma günü 3 aylık olacak. Doğumdan sonraki 3 ay bebeklerin dünyaya adapte olma süreci olarak tanımlanır. Ve bizde bu 3 ay boyunca kızımıza günlük yaşama alışması için elimizden geleni yaptık. İhtiyacı olduğu her an bütün işimizi bırakıp bir tek onunla ilgilendik. Ama artık ilk zamanlara göre uyanık olduğunda daha az ağlıyor, sürekli çevreyi inceliyor ve bu dünyayı kendince tanımaya çalışıyor.

Bu sabah uyandığımızda yine çok keyifliydi, uykusunu güzelce almıştı ve karnı doymuştu. Onu oyuncakları ile oynatmak yada evde gezdirmek yada sohbet etmek yada buzdolabındaki süslerin karşısına götürmek (sıkılmadan dakikalarca izleyebiliyor:) yerine daha güzel bir aktivite buldum. Birlikte kahvaltı hazırlayacaktık:)

Artık, yaşamımızın  bir parçası olmaya hazır olabilirdi ve bu ilk denememiz olacaktı. Onu güzelce kanguruya yerleştirdim sonra birlikte mutfağa geçtik ve kahvaltı hazırladık. Bu gerçekten çok hoşuna gitti, her yaptığımı pür dikkatle hiç sesini çıkarmadan izledi. Masa hazır olunca da babayı kaldırdık ve üçümüz birlikte güzel bir kahvaltı yaptık. Evet üçümüz, biz kahvaltı ederken o da yanımızda bebek arabasında oyuncaklarını seyretti ve onlarla muhabbet etti.


Hiç yorum yok: