22 Ağustos 2011

Hazirliklar hazirliklar...

Onca telaşın ve koşuşturmanın ortasında hızla akan zaman içerisinde Ece de büyümeye ve kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. 28 hafta sonunda artık duyu organları iyiden iyiye geliştiğinden benim sesimi duyabilir ve anlayabilir hale geldi. Artık her gece ritüelimiz biraz sesleniş ve sonrasında Ece'nin tekmelerini hissetmek...

İşin bu sevgi dolu kısmının yanında ilerleyen zaman ile birlikte şu aralar hazırlıklara da biraz hız vermek gerekti. Geçen ay aldiğimiz bebek karyolasi, perde vesaire ardindan bu haftanın sırasındaki kalemimiz bebek arabası idi. Açıkçası diğer bütün herşeyin aksine, taşıma konusunun ağırlıklı olarak bana patlayacağını bildiğim için en temel kriterimiz kesinlikle belliydi: Hafif ama düzgün bir şey.

Her ne kadar bu haftanın gündemi demiş olsam da, gectigimiz haftalar içerisinde en bilindik bebek mağazaları defalarca gezilip bilindik markaların hepsine göz atılmıştı. Stokke gibi uç noktalarda başlayan arayışımızda incelediğimiz her arabanın ya çok ağır ya da pratiklikten uzak oldugunu gormek bizi ümitsizliğe düşürdüğünü söyleyebilirim.

Kanımca çok da uç noktalarda olmadığını düşündüğüm beklentilerimiz şunlardı:
  • Hafif ( <10Kg)
  • Bebek annenin ya da babanın elinde iken tek el ile katlanabilmesi,
  • Çift yönlü olması
  • Güvenli olması
  • Hareket kabiliyetinin yüksek olması, çok geniş olmaması.
  • Kumaşının ya da kaplamasının kaliteli olması
  • veee Kırmızı olması, ne demişler "Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun" :)

Uzun lafın kısası bu hafta bu işi bitirmek ve beklentilerimize uygun bir bebek arabası alabilmek için yakın arkadaşımızın tavsiyesi ile soluğu Saraçhane'deki Haşim İşcan da aldık. Onunden belkide yuzlerce defa geçip asılı duran bisikletlerin gizemini yaşatan bu ufacık çarşının meğer bu işlerin merkezi olduğunu öğrendiğimde şaşırmadım diyemem.

Adını ilk internette gordugumuz Ayhan Çocuk mağazasında ki satış elemanını esir aldığımız iki saatin sonunda Ozlem'in ben biraz daha düşünmek istiyorum söylemlerini de ikna yolu ile bertaraf edip Graco'nun Fusio modelinde karar kıldık. Genel olarak tum beklentilerimizi karşılamakla birlikte ekstra pek cok konuda begenimizi kazandığını itiraf etmeliyim...

Faydalı Fikir: Boşuna mağaza mağaza gezip yorulup uğraşmayın, bebek arabası gibi ihtiyaçlarınızda soluğu Haşim İşcan da alın... Nakitte pazarlık yapmayı unutmayın, ciddi anlamda kazançlı çıkacaksınız.

Hiç yorum yok: