Kraliçenin Annesi


Hayatı minik kraliçesi ile birlikte yepyeni bir döneme giren ben, 1978 Bursa doğumluyum ve İ.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Hayata dair her zaman pozitif, neşeli ve umut dolu oldum. Kızımın gelişimine birinci elden destek olabilmek için profesyonel iş hayatıma ara veren bir anneyim.

Tencere yuvarlanmış Tolga'yı bulmuş; eşim ile ortak keyiflerle dolu bol gezmeli aktif aile hayatımızdan eksiltmeden Ece'yi rengarenk bu hayata dahil edebilmekte kararlıyız.

Ece ile hayatımızın yepyeni bir dönemi başladı ve bu hayata dair yaşanacak pekçok güzel anımızı geriye dönüp bakabilmek ve paylaşılabilmek için burada yazmak gayretindeyim.

Ece 13 aylık iken Montessori felsefesini bir seminer sayesinde keşfetmemle benim düşüncelerime ne kadar yakın olduğunu gördüm; o günden beri fırsat buldukça okuyup araştırıp, elimden geldiğince evde uygulamaktayım. Ayrıca, 28ay itibariyle Montessori eğitimi veren anaokuluna gitmeye başladı.

2016'da yepyeni bir karar alarak Kanada'ya geldik ve Ece burada yine bir montessori okulunda Kindergarden'a başladı.

Bana "ozlllem@gmail.com" dan ulaşabilirsiniz.

1 yorum:

Ayşe Gençer Memiş dedi ki...

Ne faydalı bir bloğunuz, ne tatlı bir kızınız var maşallah! Aktivitelerinizi bizim gibi annelerle paylaştığınız için çok teşekkürler, sevgiler.